• Index
  •  » Poradnik.
  •  » Jak coś Ci się stanie-Złamanie/Zwichnięcie

#1 2009-10-21 18:51:13

Ryba

Admin

Zarejestrowany: 2009-10-20
Posty: 23
Punktów :   
WWW

Jak coś Ci się stanie-Złamanie/Zwichnięcie

Opisze wam jak sie zachować gdy nastąpi jakiś wypadek gdy jeździmy na deskorolce, z kimś albo i nie. Nie które zasady postępowania sie z ranami, złamaniami i zwichnięciami są bardzo ważne bo nieraz wahają sie na granicy śmierci! Po pierwsze jeśli jeździsz na deskorolce a masz komórkę dobrze by była ja brać zawsze ze sobą ponieważ gdy coś sie stanie można od razu zadzwonić na telefony alarmowe.Gdy złamiesz rękę albo ktoś z twoich kolegów ja złamie nigdy nie probuj jej nastawiać. Najlepiej czymś ja unieruchom i odprowadź do domu. Jeśli ktoś ma daleko do domu bo najczęściej jeździ sie na miejscówki troszkę dalej, po prostu powiadomić rodziców lub zadzwonić na pogotowie ratunkowe. Zwichnięcia, naj lepiej nic nie kombinować samemu. Jedyne co możemy zrobić to powiadomić rodziców lub zadzwonić na pogotowie. Gdy zetrzemy sie, czyli zranimy sie w sposób zdarcia skory najlepiej oczyścić ranę od piasku, możemy polać woda ( nie gazowana ) i zdezynfekować woda utleniana. Następnie nakleić plaster. Chociaż jest to nie wskazane poniewaz rany bez plastra goja sie szybciej i na koniec nie ma brudnego, klejącego miejsca po pasterze. Gdy spotka nas bardzo poważny wypadek jak groźny upadek na plecy, nigdy nie probujemy przesunąć poszkodowanego. Jedyne co możemy zrobić to tylko spytać sie czy może sie ruszyć. Jak nie to dzwonimy po pogotowie. Gdy straci przytomność możemy sprawdzić puls po lewej stronie szyi. ( tętnica ). Myślę ze pomogłem i nie życzę żadnych złaman albo zwichnięć.

Trochę się namęczyłem z napisaniem tego,mam nadzieje że przysłuży to Tobie i Innym.


"Nie krytykuj innych,jeżeli sam nawet nie jesteś lepszy"

Offline

 
  • Index
  •  » Poradnik.
  •  » Jak coś Ci się stanie-Złamanie/Zwichnięcie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polishsquad.pun.pl www.cshajtownia.pun.pl www.alkoholizmpomoc.pun.pl www.superpuder.pun.pl www.zgs-asg.pun.pl